World of Warcraft Shadowlands 5 - بررسی بازی World of Warcraft : Shadowlands

در حالی که چند هفته گذشته کمپانی بلیزارد شانزده سالگی World of Warcraft را در کنار گیمرها جشن گرفت، اکنون نوبت انتشار هشتمین بسته الحاقی این بازی فرا رسیده. بله، درست است World of Warcraft حالا وارد هفدهمین سال فعالیت متوالی خود شده. در طول سالیان گذشته این بازی شاهد فراز و نشیب های زیادی بوده و بسته الحاقی گذشته که با نام Battle for Azeroth شناخته می‌شد نیز با انتقاد‌های زیادی روبرو شد. حالا نوبت به بسته الحاقی هشتم این بازی رسیده که با نام Shadowlands شناخته می‌شود. این بسته در حالی توسط بلیزارد منتشر شد که مراحل ساخت آن به شدت تحت تاثیر بیماری Covid-19 قرار گرفت. موضوعی که باعث شد بازی با تاخیری دو ماهه به بازار راه پیدا کند که خود حواشی بسیار زیادی را به وجود آورد. شدولندز به تازگی در سرتاسر جهان عرضه شده و حالا بعد از گذر چندین روز می‌توانیم به نقد و بررسی آن بپردازیم.

نویسنده: Reza7z
نظرات: بدون نظر
amnesia rebirth main - بررسی بازی Amnesia: Rebirth

زمان بسیار زیادی از دوران طلایی ژانر ترس و وحشت در صنعت بازی‌های ویدئویی می‌گذرد. منظور از دوران طلایی، سال‌هایی است که بازی‌های ترسناک نه تنها از نظر کمّی زیاد بودند، بلکه از نظر کیفی هم در سطح بسیار بالای قرار داشتند. ژانر ترس دیگر آن صلابت و مخاطب گذشته خودش را ندارد و بیشتر شاهد حضور کم‌رنگ این ژانر فقط در حد و اندازه‌های یک مرحله در یک بازی با سبکی متفاوت هستیم. استودیوها و نام‌های بزرگی در طول سالیان اخیر تلاش کرند تا این سبک را زنده نگه دارند اما هنوز هم این ژانز با دوران طلایی خود فاصله بسیار زیادی دارد. با این وجود استودیوی Frictional Games، که نزدیک به دو دهه است در این زمینه فعالیت دارد، با ساخت و انتشار سری بازی‌های Amnesia در تلاش است تا ترس را زنده نگه دارد. جدیدترین ساخته این استودیو بازی Amnesia: Rebirth است که به تازگی منتشر شده است. برای این که بفهمیم آخرین ساخته این استودیو توانسته است ترس و وحشت را مهمان خانه‌های ما بکند یا نه با نقد و بررسی بازی Amnesia: Rebirth ایرانگیمز را همراهی کنید.

نویسنده: Reza7z
نظرات: بدون نظر
Ride4 share - بررسی بازی شبیه ساز RIDE 4

استودیوی ایتالیایی Milestone این بار با بازی Ride 4 بازگشته است . بازی‌ای که تیم توسعه دهنده آن در تلاش است طرفداران سبک موتور سواری را به سوی خود جذب کند . حال بعد از دو سال وقفه نسبت به نسخه قبلی این سری این بار Ride 4 برگشته. در ادامه با هم ببینیم تیم سازنده در آخرین اثر خود تا چه میزان موفق بوده و بازی نسبت به نسخه قبلی خود تا  میران توانسته بهبودها پیشرفت‌هایی به خود ببینید ؟

نویسنده: Reza7z
نظرات: بدون نظر
Ary and the Seasons min - بررسی بازی Ary and the Secret of Seasons

 به عنوان یک مخاطب بازی‌های ویدئویی و یک منتقد همیشه به عناوین مستقل احترام قائل بودم و هستم. به‌خصوص که این احترام در سال‌های اخیر به واسطه بالا رفتن هزینه‌ها و و پایین آمدن ایده‌های جدید در بازی‌های بزرگ، بیشتر شده است. ایده‌ها و نوآوری‌هایی که بعضا در بین بازی‌های مستقل دیده می‌شود واقعا شگفت انگیز بوده و معتقدم که در ساخت عناوین مستقل بیشتر به ماهیت کلمه هنر و رعایت آن در بازی اهمیت داده می‌شود. با این وجود بعضی وقت‌ها تفکر و ایده‌های تیم سازنده به خوبی در بازی‌ پیاده نمی‌شود و با این که در اثر نهایی بستر موفقیت دیده می‌شود اما متاسفانه در نهایت یک بازی ضعیف تولید و منتشر می‌شود. «آریل و راز فصل‌ها» Ary and the Secret of Seasons  شامل حال همین مورد است. همه چیز قرار بود ایده‌آل باشد ولی نشده و اثرنهایی با این که مستقل و قابل احترام هست، اما ایراداتی دارد که روی نکات مثبت خودش سایه انداخته است. پس با نقد و بررسی بازی Ary and the Secret of Seasons با ایرانگیمز همراه شوید.

نویسنده: Reza7z
نظرات: بدون نظر
Descenders 1 - بررسی بازی Descenders

به عنوان یکی از طرفداران سری Trials، اینکه بتوانم روزی عنوانی شبیه به آن را در محیط سه بعدی تجربه کنم به خودی خود برایم جذابیت بالایی داشت. گرچه در این سال‌ها عناوین متعددی با چنین سبک و سیاقی روانه بازار شدند، اما هیچ‌گاه عنوان شایسته‌ای در این خصوص یافت نشد. یکی از این بازی‌ها، Descenders است که حالا یک سال پس از عرضه برای ویندوز و اکس باکس وان، حالا برای کنسول نسل هشتمی سونی نیز در دسترس قرار گرفته. Descenders را که باید یک بازی در سبک دوچرخه‌سواری کوهستان بدانیم، توسط استدیوی هلندی RageSquid ساخته شده است و می‌توان آن را با اغماض، یکی از موفق‌ترین عناوین موجود در این سبک به حساب آورد.

نویسنده: Reza7z
نظرات: بدون نظر
pes 2021 wallpaper - بررسی بازی eFootball PES 2021

کونامی و تیم توسعه دهنده PES این بار برای انتشار بازی سالیانه خود یعنی سری Pro Evolution Soccer با شکل و شمایلی جدید بازگشته اند . تیم توسعه دهنده بازی به دلیل اهمیت تولید و توسعه نسخه نسل نهمی این عنوان که قرار است با موتور گرافیکی Unreal Engine ساخته شود تصمیمی اضطراری گرفته اند . این اتخاذ تصمیم سخت باعث شده بازی eFootball PES 2021 نسل هشتمی به صورت یک به روز رسانی فصلی ( Season Update ) توسعه داده شود و قیمت آن هم از سوی کونامی ۳۰ دلار در نظر گرفته شده . حال پرسشی که ذهن ما را درگیر خود میکند این است که آیا بازی بهبود هایی هم با خود به همراه داشته ؟ و یا صرفا تیم سازنده به صورت تمام و کمال فقط همان نسخه نسل قبلی را به نسخه جدید انتقال داده ؟  پاسخ این پرسش را در پایان نقد خواهید گرفت .

نویسنده: Reza7z
نظرات: بدون نظر
13b19169 8166 441f 96c5 a1994dc6956f 1 e1600794170891 - بررسی بازی Marvel’s Avengers

در دنیای سینما معمولا از فیلم‌های ابر قهرمانی دو شرکت مارول و دی‌سی با نام فیلم‌‌های پاپ‌‌کورنی نام می‌برند. فیلم‌های پر خرجی که تنها برای سرگرمی ساخته‌ شده‌اند و عملا در آن‌ها موضوعاتی مثل نجات بشر، جلوه‌‌های ویژه پر خرج و البته پیروزی ابر قهرمانان در پایان داستان به امری بدیهی تبدیل می‌شود که البته مخاطب چنین انتظاری را هم از این فیلم‌ها دارد. اما این موضوع زمانی که وارد مبحث بازی‌ها می‌شویم به صورت کلی تغییر می‌یابد. عناوین ابر قهرمانی در دنیای بازی‌ها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند. عناوینی که بر اساس فیلم‌ها ساخته شده‌اند و در نهایت محصولاتی ضعیف و بدون کیفیت هستند و دسته دیگر عناوینی مثل سری آرکام و شماره آخر اسپایدرمن که نه تنها به شدت از کیفیت خوبی برخودارند، بلکه حتی پیشرو در سبک خودشان محسوب می‌شوند و در زمان انتشارشان مورد ستایش منتقدان و طرفداران قرار می‌گیرند. حال با عرضه بازی Marvels Avengers، شاهد یک محصول ابر قهرمانی هستیم که نه به قدری ضعیف است که بتوان از آن به عنوان یک شکست نام برد و نه آن قدر خوب است که بتوان آن را در کنار سری آرکام قرار داد. در عمل می‌توان از بازی اونجرز به عنوان یک بازی پاپکورنی نام برد. محصولی که صرفا برای سرگرمی ساخته شده و هیچ تلاشی هم برای تغییر این تعریف نمی‌کند.

نویسنده: Reza7z
نظرات: بدون نظر
Tell Me Why KeyArt Primary 2060x1159 min - بررسی بازی Tell Me Why

خوب یا بد، شاید بتوان پذیرش درام‌های تعاملی در قامت بازی‌های ویدیویی در بین مخاطبان هنر هشتم را مدیون «تل‌تیل گیمز» و موفقیت‌های سال ۲۰۱۲ عنوان The Walking Dead دانست.  پس از انتشار بازی‌های متعدد در این سبک، استودیوی Dontnod Entertainment هم با Life is Strange به ژانر ورود کرد و حالا در روزهای پایانی نسل هشتم، تیم فرانسوی با همکاری مایکروسافت و تحت لیبل ایکس باکس استودیوز، اثر جدیدی با نام  Tell Me Why را به طور انحصاری برای پلتفرم‌های ردموندی منتشر کرده است. اثری که انقلابی در سبک ایجاد نکرده اما سعی دارد متفاوت باشد و تا حد زیادی با فصل اول در این راه با موفقیت قدم برداشته است.

نویسنده: Reza7z
نظرات: بدون نظر