Assetto Corsa Competizione 20200624135316 1024x576 1 - بررسی بازی Assetto Corsa Competizione

در این دورانی که ژانر ریسینگ تبدیل به یکی از ژانر های تقریبا مرده در صنعت بازی‌سازی تبدیل شده‌است و عملا به جز چندین عنوان با کیفیت، بقیه عناوین یا از دوران اوخ خودشان فاصله گرفته‌اند و یا کلا دیگر خبری از شماره‌های جدیدشان نیست، عرضه یک عنوان ریسینگ برای مخاطبان این ژانر دوست‌داشتنی خبری فوق‌العاده محسوب می‌شود. مخصوصا اگر این عنوان در قالب یک بازی شبیه‌سازی رانندگی عرضه شود. بازی Assetto Corsa یکی از همین عناوینی است که توسط استودیو ایتالیایی Kunos Simulazioni در سال ۲۰۱۴ منتشر شد. استو کوارسا علارقم آن که در زمینه شبیه‌سازی یک عنوان فوق‌العاده محسوب می‌شود، اما دارای مشکلات فراوانی به خصوص در پورت کنسول‌ها است که از ارائه یک عنوان قابل قبول جلوگیری می‌کند. حال با گذشت شش سال از عرضه نسخه اول و تجربه بیشتری استودیو Kunos Simulazioni آن‌ها عنوان جدیدی را با نام Assetto Corsa Competizione توسعه داده‌اند که این بار تمرکز اصلی آن بر روی مسابقات رانندگی رسمی GT Series و از لحاظ محتوا و ساختار با عنوان بسیار کوچک‌تری نسبت به شماره قبلی طرف هستیم. همین موارد ما را امیدوار می‌کند که تجربه بیشتر استودیو برای ارائه نسخه کنسولی بازی و وسعت کمتر شماره جدید، مشکلات شماره اول آن را هم رفع کرده باشد و این بار شاهد یک عنوان قابل قبول در ژانر ریسینگ باشیم، اما متاسفانه باید گفت Assetto Corsa Competizione به هیچ عنوان نتوانسته مشکلات قبلی را برطرف کند و حتی مشکلات جدیدی را به این سری اضافه کرده‌است.

نویسنده: Reza7z
نظرات: بدون نظر
1O4QXJZUwgceno7y e1593419804304 - بررسی بازی Disintegration

Disintegration عنوانی در سبک  First-Person Shooter  علمی/تخیلی است که با المان‌های Real-Time Strategy مخلوط شده است. این بازی توسط استودیو V1 Interactive  و شخص  Marcus Lehto از اعضای سازنده ی سابق عنوان پرطرفدار Halo ساخته شده و شرکت Private Division وظیفه ی انتشار آن را به عهده گرفته. اتفاقات بازی  در ۱۵۰ سال آینده اتفاق می افتد ؛ جایی که دانشمندان مغز و ذهن انسان را با بدن های روباتیک پیوند زده اند زیرا خواستار کاهش استفاده از منابع موجود در زمین هستند که به نام پروسه ی تجزیه شناخته می شود.در حالی که تجزیه در طبیعت به صورت موقت است ، گروهی از ارتشیان با نام Rayonne پدیدار شدند که قدرت های مافوق بشری دارند. وظیفه ی آنها مجبور کردن به همنوایی بشریت در پروسه ی تجزیه است. داستان بازی راجع به گروهی قانون شکن به رهبری Romer Shoal است ؛ شخصی که خود هم اکنون تجزیه شده.شورشی ها در تلاش برای به راه انداختن دوباره ی انسانیت و بشریت در مخالفت با Rayonne  ها هستند.

نویسنده: Reza7z
نظرات: بدون نظر
Project Warlock - بررسی بازی Project Warlock

یکی از مزایای مهم رشد و قدرت گرفتن سازندگان مستقل به واسطه سرویس‌هایی همچون استیم و GOG ، زنده شدن عناوین و ژانرهایی بود که ناشران بزرگ علاقه‌ای به ساخت و انتشار آن‌ها نداشتند. یکی از همین ژانرها ، شوترهای سریع بود که طی دهه ۹۰ طرفداران فراوانی داشت اما به واسطه محبوبیت Call of Duty و Battlefield طی دهه گذشته ، جای خالی آن‌ به شدت احساس می شد. بازی Project Warlock جدیدترین شوتر سریع با ساختار آثار کلاسیک است که پس از موفقیت روی PC ، به بازار کنسولی هم راه پیدا کرده. عنوانی خوش ساخت که به واسطه پاره ای از مشکلات نتوانسته به اثری مهم تبدیل شود هرچند دوستداران شوترهای  اول شخص Run & Gun را راضی نگه می‌دارد.

نویسنده: Reza7z
نظرات: بدون نظر
PS5 Hardware featured - نگاهی کامل به اولین اطلاعات رسمی کنسول پلی استیشن 5

سونی و مدیران پلی‌استیشن، بالاخره به واسطه‌ی انتشار مقاله‌ای نسبتا طولانی توسط Wired، نخستین اطلاعات رسمی راجع به کنسول نسل نهمی‌شان را با طرفداران به اشتراک گذاشتند.

نویسنده: Reza7z
نظرات: بدون نظر
42bc4557 f7e1 4b22 8d3f 77f13461eda2 - بهترین بازی‌های موبایل پورت شده از کنسول‌ها

در این مقاله به معرفی بهترین بازی‌های موبایل می‌پردازیم که در ابتدا یا همزمان برای کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی منتشر شده‌‌اند. با معرفی این بازی‌ها در ادامه مقاله همراه ایران گیمز باشید.

 

نویسنده: Reza7z
نظرات: بدون نظر
11842338 730 - بازی ویژه برای افراد نابینا و ناشنوا

افراد نابینا و ناشنوا نیز توانایی تجربه بازی The Last of Us Part 2 را دارند

استودیو بازی‌سازی ناتی داگ به‌تازگی اعلام کرد موفق به ساخت سیستم‌هایی انقلابی برای بازی The Last of Us Part II شده است که اجازه می‌دهند انسان‌های بسیار بیشتری با ضعف‌های جسمانی متفاوت بتوانند از آن لذت ببرند.

نویسنده: Reza7z
نظرات: بدون نظر
Stray PS5 featured - بازی مستقل Stray برای پلی‌استیشن ۵ رونمایی شد

بازی‌های مستقل و هنری در مراسم معرفی بازی‌های پلی‌استیشن ۵ کم نبودند، ولی بدون شک می‌توان لقب جذاب‌ترین آن‌ها را به بازی Stray داد. در این بازی که دنیای سایبرپانک بسیار زیبایی را مقابل بازی‌کننده‌ها قرار می‌دهد، شخصیت اصلی یک گربه است.

نویسنده: Reza7z
نظرات: بدون نظر
ys celceta art - بررسی بازی Ys: Memories of Celceta

هر وقت نامی از کنسول دستی PlayStation Vita به‌گوشمان می‌خورد، اولین چیزی که به خاطر می‌‌آوریم شکست واضح و مبرم آن در بازار کنسول‌های دستی است که حاصل عدم پشتیبانی و توجه سونی به آن کنسول بود. با این حال واقعیتی در مورد آن وجود دارد که باید آن را در نظر بگیریم. هرچند که رویکرد سونی به‌صورت کلی در مواجه با این کنسول به‌قدری ضعیف بود که کنسول را به فراموشی سپرد و آن را به‌سوی یک شکست مطلق سوق داد، اما با این اوصاف این واقعیت دارد که چندین بازی‌ ژاپنی خوب و ارزشمند در طول دوران این کنسول منتشر شده‌اند که حداقل اندکی کنسول را برای مخاطبان شرقی یا طرفداران این گونه آثار قابل‌تحمل می‌کرد. بازی Ys: Memories of Celceta یکی از این بازی‌هاست که اکنون پس از گذر مدت نسبتاً زیادی از عرضه‌اش راه خود را به کنسول پلی‌استیشن ۴ پیدا کرده است.

نویسنده: Reza7z
نظرات: بدون نظر